Results: 31st South Zone Aquatic Championships - 2018, Vijayawada
# | Swimmer Name | Group | Event | Time | Medal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Litheesh G. Gowda | I BOYS | 400 m. IM | 5:00.05 | Silver |
200 m. Br. | 2:36.54 | Bronze | |||
100 m. BR | 1:12.62 | Bronze | |||
50 m. BR. | 0:33.30 | Bronze | |||
2 | Mohith Venkatesh | I BOYS | 1,500 m. FS | 17:41.02 | Gold |
800 m. FS | 9:10.91 | Gold | |||
200 m. Fs | 2:03.24 | Gold | |||
4 x 100 m. FS | Gold | ||||
4 x 200 m. FS | Gold | ||||
3 | Shivansh Singh | I BOYS | 100 m. BK. | 1:04.21 | Gold |
50 Bk. | 0:30.19 | Gold | |||
4 x 100 m. Med. | Gold | ||||
4 x 100 m. FS | Gold | ||||
4 x 200 m. FS | Gold | ||||
4 x 100 m. Med. Relay | Gold | ||||
200 m. Bk. | 2:21.57 | Silver | |||
4 | Deep V. Gilda | I BOYS | 800 FS | 9:20.13 | Silver |
5 | Utkarsh Patil | II BOYS | 4 x 100 Med. Relay | Gold | |
200 m. Fly | 2:21.55 | Gold | |||
100 m Bk. | 1:06.49 | Silver | 6 | Kaustubh Agarwal | II BOYS | 4 x 200 m. FS | 8:50.36 | Gold |
400 m. FS | 4:34.95 | Bronze | |||
7 | Amish Prasad | III BOYS | 200 m. FS | 2:13.59 | Gold |
100 m. FS | 1:04.00 | Gold | |||
8 | Kaustubh Agarwal | III BOYS | 4 x 200 m. FS | 8:5036 | Gold |
4 x 50 m. FS | 1:58.02 | Silver | |||
400 m. FS | 4:34.95 | Bronze | |||
9 | Sunaina Manjunath | I GIRLS | 50 Fly | 31.97 | Gold |
50 Bk. | 33.21 | Gold | |||
50 Fs. | 29.00 | Gold | |||
4 x 100 m. FS | Gold | ||||
100 Fs. | 1:05.40 | Silver | |||
100 Bk | 1:15.76 | Silver | |||
10 | Saachi G. | I GIRLS | 200 Med. | 2:41.02 | Gold |
100 m. Fly | 1:10.76 | Gold | |||
4 x 100 Med. | Gold | ||||
200 Fly | 2:42.08 | Gold | |||
400 m. FS | 4:55.30 | Silver | |||
11 | Siddhi J | I GIRLS | 400 IM | 5:47.27 | Gold |
800 FS | 10:12.93 | Silver | |||
1,500 FS | 19:53.53 | Silver | |||
50 m. Br. | 41.71 | Bronze | |||
400 Fs. | 5:00.88 | Bronze | |||
400 m. Med. | 6:19.49 | Silver | |||
12 | Madhura B.G. | I GIRLS | 100 Fs | 1:04.91 | Gold |
4 x 100 m. Med. | Gold | ||||
4 x 100 m. FS | Gold | ||||
4 x 200 m. FS | Gold | ||||
200 Med. | 2:52.12 | Silver | |||
200 Fs | 2:26.03 | Silver | |||
50 Fs | 29.66 | Silver | |||
13 | Bhavana R. Aithal | I GIRLS | 4 x 200 m. Fs | 9:54.15 | Gold |
14 | Ritu Bharama Raddi | II GIRLS | 4 x 100 Med. | Gold | |
100 Bk. | 1:12.62 | Silver | |||
50 Bk. | 33.10 | Silver | |||
15 | Medha V. | II GIRLS | 800 m. FS | 10:27.04 | Bronze |
16 | Gunn M. Matta | II GIRLS | 200 IM. | 2:43.03 | Silver |
400 IM | 5:51.54 | Silver | |||
17 | Ashna A. Mattur | III GIRLS | 200 m. Fs | 2:24.31 | Gold |
4 x 50 FS Relay | Gold | ||||
50 m. Bk. | 34.98 | Silver | |||
100 m. Bk. | 1:18.11 | Bronze | |||
18 | Ridhima Veerendra K. | III GIRLS | 100 Bk. | 1:10.70 | Gold |
100 Fs. | 1:05.90 | Gold | |||
50 Bk. | 32.65 | Gold | |||
50 Fs | 29.15 | Gold | |||
4 x 50 m. FS | Gold | ||||
4 x 50 Med | Gold | ||||
19 | Srishti Satishwar | III GIRLS | 4 x 50 m. FS | Gold | |
100 m. FS | 1:06.79 | Silver |